Beata Czapska

Urodzona w Warszawie. Po maturze, jeszcze przed studiami, pracowała w Pracowni Konserwacji Zabytków w Warszawie biorąc udział w inwentaryzacji zabytkowego kościoła w Skalbmierzu, Rynku w Gryfowie Ślaskim oraz zespołu klasztornego w Sejnach. Ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Ślaskiej by zaraz potem, w 1974 roku, wyjechać do Paryża, gdzie pracowała przez trzynaście lat jako architekt. Projektuje i realizuje: budynki mieszkalne

(Meulun-Senart, Evry, Nancy; wille (Prowansja, Region Paryski, Majorka); wnętrza (sklep przy ulicy Odeon, mieszkanie przy ulicy Du Plateau – Paryż); stoiska na Targi Mody w Paryżu, projektuje plakaty, wykonuje malowidła ścienne. W pracowni Cacoub w Paryżu pracuje nad projektami dekoracji wnętrz: Dom Partii – Wybrzeże Kości Słoniowej, hotele na Azorach: Aqua Alto i Vista do Rey. W pracowni Bezançon pracuje nad projektami i realizacją zespołów wypoczynkowych w Alpach (les Coches, Meribele), w Bretanii (Arzon le Crouesty) i w Wandei (Bourgenay). Zamiłowanie do sztuki i literatury wyniosła z rodzinnego domu. Matka, profesor Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, autorka wielu prac naukowych poświęconych historii architektury i konserwacji, “dom otwarty” gdzie przewijają się zarówno artyści, literaci, jak i naukowcy.

Galeria MOSTRA

Galeria Sztuki Nowoczesnej
Bolesława Limanowskiego 11M
02-943Warszawa
Telefon komórkowy: +48 888 363 404
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.