Andrzej Cisowski

Jego malarstwo i inne formy twórczości kształtowały się stopniowo, wraz ze środowiskami artystycznymi, z jakimi się stykał. Po klasycznej szkole warszawskiej zafascynował go neoekspresjonizm niemiecki (grupa Mulheimer Freiheit, „nowi dzicy”). W latach 80-tych pozostawał pod wpływem „szalonej i absurdalnej” twórczości Jean Dubuffeta i Jean-Michela Basquiata (styl art brut). Już wówczas zaznaczył swój indywidualny styl oparty na świadomej zabawie formą, techniką, kompozycją, w której

m.in. łączył postaci z napisami (w tym okresie powstał cykl „Obrasy”). W 2005 r. zrealizował instalację w plenerze ph. Ziemia na horyzoncie!. Wielowymiarowy projekt site-specifik łączący naturę z kulturą zorganizował w mazurskiej wsi Targowo. Tym samym artysta zrealizował swoje dziecięce marzenie o budowie własnego obozowiska. W Targowie prowadzi Masurian Art House, gdzie realizuje także i inne projekty. Jego prace oceniane są jako „kolorowy, jasny i łagodny, a także nieco żartobliwy, komentarz otaczającej nas rzeczywistości (…) Malarz czerpie, zapożycza, powtarza, miesza, gromadzi, wyrywa elementy z kontekstu i nadaje im nowy wymiar, tworzy nowe znaczenia”. Nie stroni przy tym od symboli podkultury, graffiti, grafiki reklamowej, komiksowej. Część jego prac tworzona jest w technice „od-fotograficznej”. Jako twórca regionalny zaistniał już w latach 80-tych, kiedy to brał udział w plenerach malarskich.

Galeria MOSTRA

Galeria Sztuki Nowoczesnej
Bolesława Limanowskiego 11M
02-943Warszawa
Telefon komórkowy: +48 888 363 404
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.