Agnieszka Pakuła

W 2010 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Malarstwa na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie (pod kierunkiem rektora Antoniego Fałata). Aktywnie działa pomując sztukę w swoim kraju i współpracując z młodymi artystami z zagranicy. W 2013 razem z malarką Agatą Czeremuszkin Chrut, otrzymała dofinansowanie, z ramienia Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, na swój autorski projekt polsko-niemieckiej wystawy Interferencje-Interferenzen. Projekt realizowany jest z udziałem

16 artystów z Poski i Niemiec, przy współpracy z Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie, Instytutem Germanistyki UW i galerią Second Home w Berlinie. Sztukę uważa za formę dialogu i na tej podstawie stara się tworzyć płaszczyznę porozumienia między artystami i odbiorcami z różnych kręgów i o różnych poglądach. Zajmuję się malarstwem sztalugowym, lecz także muralem, ilustracją, komiksem (publikacja pracy ‘Za piętnaście piąta’ w antologii ‘Powstanie ‘44’ – konkurs Muzeum Powstania Warszawskiego, 2011), oraz projektowaniem graficznym.

Galeria MOSTRA

Galeria Sztuki Nowoczesnej
Bolesława Limanowskiego 11M
02-943Warszawa
Telefon komórkowy: +48 888 363 404
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.