Angelika Korzeniowska urodziła się w 1992 r. w La Garenne-Colombes (Francja). Absolwentka malarstwa na ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem, ilustracją i sitodrukiem. Działa artystycznie głównie na terenie Łodzi i Warszawy. W jej malarstwie najważniejszy jest człowiek, jego emocje i relacje z otoczeniem. Inspiracje czerpie z codzienności, którą przetwarza dając upust swojej podświadomości. Są to ‚zlepki’ różnych rzeczywistości o sennej, „surrealizującej” poetyce.

Najważniejsze wystawy:

2015 – „School of art” VI edycja, Drezno, Niemcy. Wystawa zbiorowa połączona z stypendium nadanym przez Drezdeńską Akademię Sztuk Pięknych.

2015 – wystawa zbiorowa „BAŁUTY XXI”, w ramach obchodów 100 rocznicy przyłączenia Bałut do Łodzi. (wystawa plenerowa, zbiorowa, dzieła w formie banerów drukowane i umieszczone wzdłuż głównych ulic dzielnicy Bałuty).

2015 – wystawa zbiorowa ‚Wojna się skończyła ale nie dla wszystkich” IPN Warszawa.

2015 – reprezentacja miasta Łodzi połączona z wystawą na festiwalu sztuki w La Ferte-bernad,
Francja

2015 – wystawa zbiorowa ” Przez czwartą ścianę. Dramat Witkacego na płótnie”, Warszawski instytut Witkacego i officyna art & design, Al. Jerozolimskie 107, Warszawa.

2016 – wystawa autorska „CEMB-czyli  7”, miejska  galeria sztuki w Łodzi – Galeria Bałucka, Łódź. Wystawa współtworzona wraz z Łódzkim artystą streetart’owym Kacprem Miszczychą, w ramach XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.

2017 wystawa zbiorowa, „Nie ma dzieci są ludzie”, Centrum Dialogu im. Marka Edelnmana, Łódź, wystawa traktujaca o prawach dziecka.

Inne:

2016 publikacja prac malarskich/artykuł w Kwartalniku  Artystyczno-Literackim Arterie, nr 2/ grudzień 2016, *Arterie 24,„Złudzenie”/

2014-2017 stypendium rektora dla najlepszych studentów.

2015 laureatka Konkursu Im. W.Strzemińskiego, ASP Łódź