Piotr Młodożeniec to urodzony w 1956 r. w Warszawie polski grafik, rysownik, projektant, malarz, autor filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych, a także neonów. Pochodzi z artystycznej rodziny: jest wnukiem poety Stanisława, synem Jana – jednego z najwybitniejszych twórców tzw. polskiej szkoły plakatu – i bratem malarza Stanisława, który od lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Piotr mieszka i pracuje w Warszawie.

W latach 1976 -1981 Piotr Młodożeniec studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, najpierw malarstwo w pracowni prof. Teresy Pągowskiej, potem sztukę książki w pracowni prof. Janusza Stannego. Dyplom uzyskał w 1981 roku w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego.

W 1991 roku razem z Markiem Sobczykiem założył spółkę artystyczną „Zafryki” – firmę projektującą plakaty, ilustracje, grafikę użytkową. Jest też współzałożycielem Szkoły Sztuki (1991) mieszczącej się przez kilka lat na poddaszu warszawskiej kamienicy przy Nowym Świecie.

W 1993 roku otrzymał Grand Prix na Festiwalu Plakatu w Chaumont, a w 1998 roku srebrny medal na 16. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Wilanowie (kategoria – wydarzenia kulturalne).