Aga Pakuła ukończyła (z wyróżnieniem) Wydział Malarstwa na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie (pod kierunkiem rektora Antoniego Fałata) w 2010 roku.

Aktywnie działa promując sztukę w swoim kraju i współpracując z młodymi artystami z zagranicy. W 2013 razem z malarką Agatą Czeremuszkin-Chrut otrzymała dofinansowanie z ramienia Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, na swój autorski projekt polsko-niemieckiej wystawy Interferencje-Interferenzen. Projekt realizowany jest z udziałem 16 artystów z Polski i Niemiec, przy współpracy z Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie, Instytutem Germanistyki UW i galerią Second Home w Berlinie.

Sztukę uważa za formę dialogu i na tej podstawie stara się tworzyć płaszczyznę porozumienia między artystami i odbiorcami z różnych kręgów i o różnych poglądach.

Zajmuje się malarstwem sztalugowym, lecz także muralem, ilustracją, komiksem (publikacja pracy ‘Za piętnaście piąta’ w antologii ‘Powstanie ‘44’ – konkurs Muzeum Powstania Warszawskiego, 2011), oraz projektowaniem graficznym.

Ma na swoim koncie wiele wystaw w kraju i za granicą.