Luiza Poreda urodziła się w 1980 roku na warszawskiej Woli. Z wykształcenia jest filozofem sztuki i kulturoznawcą. Od 1999 r.  maluje, rysuje i tworzy. Jest m.in. wieloletnią autorką ilustracji do czasopisma studentów Wydziału Filozofii UW „Zabudowa Trawnika”, wydawanego przez Wydawnictwo Okultura magazynu „Transwizje”, jak również kilkunastu instalacji dla krakowskiej grupy artystycznej Egodrop.

Luiza to samouk z wyboru, zawsze chciała tworzyć po swojemu. W malarstwie ceni sobie surrealistyczny zapis automatyczny, współczesne zentangle, a także ornamentykę inspirowaną secesją i sztuką Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Pragnie malować świat, aby był bardziej pozytywny, kolorowy i tworzyć nowe rzeczywistości, dla siebie i dla innych.

Obecnie skupia się na malarstwie sztalugowym, przy użyciu przede wszystkim mediów akrylowych.

Do tej pory uczestniczyła w ponad 20 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od 2016 roku, razem z psychoterapeutką, prowadzi warsztaty ogólnorozwojowe z rysunku intuicyjnego oraz malowania mandali. Dla warszawskiej galerii officyna art&design prowadzi istniejącą od 2014 r. markę Art Popo, gdzie m.in. zajmuje się artystycznym malowaniem mebli.